Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radkowie - Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2023

Informacje

Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2023

Artykuły

 • Program Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2023

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radkowie złożył wniosek do Wojewody Świętokrzyskiego na dofinansowanie w/w Programu. W toku weryfikacji wniosek ten został pozytywnie rozpatrzony. Środki przeznaczone na realizację resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pt. “Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023 pochodzić będą z Funduszu Solidarnościowego.

  W dniu 21 lutego 2023 roku została podpisana umowa na realizację Programu pomiędzy Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim reprezentowanym przez Pana Zbigniewa Koniusza Wojewodę Świętokrzyskiego, a Gminą Radków reprezentowaną przez Pana Jarosława Dominika Wójta Gminy Radków i Panią Ewą Wilk Skarbnika Gminy.

  Czytaj Więcej o: Program Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2023
 • "Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej – edycja 2023" - nabór wniosków

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radkowie ogłasza nabór wniosków  do realizacji resortowego Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej "Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej – edycja 2023" finansowanego ze środków pochodzących z Funduszu Solidarnościowego.

  Celem Programu jest zapewnienie usług asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej, mające na celu pomoc uczestnikom Programu zamieszkującym na terenie Gminy Radków w wykonywaniu codziennych czynności oraz w funkcjonowaniu w życiu społecznym, a w szczególności:

  • wykonywaniu przez uczestnika czynności dnia codziennego;
  • wyjściu, powrocie lub dojazdach z uczestnikiem Programu w wybrane przez uczestnika miejsca;
  • załatwianiu przez uczestnika spraw urzędowych;
  • korzystaniu przez uczestnika z dóbr kultury (np. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy);

  Kto może zostać uczestnikiem Programu:

  Czytaj Więcej o: "Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej – edycja 2023" - nabór wniosków