Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radkowie - APEL O SZCZEGÓLNĄ WRAŻLIWOŚĆ W OKRESIE ZIMOWYM

Informacje

APEL O SZCZEGÓLNĄ WRAŻLIWOŚĆ W OKRESIE ZIMOWYM

W związku ze zbliżającym się  okresem  jesienno-zimowym i związanym z tym spadkiem temperatury  apelujemy do naszych mieszkańców, a szczególnie radnych, sołtysów o zwiększenie uwagi na los osób wymagających szczególnej troski: bezdomnych, starszych mieszkających samotnie oraz osób nie będących w stanie zabezpieczyć swoich podstawowych potrzeb w czasie zimy.

 

Zima to czas szczególnie niebezpieczny dla osób pozbawionych opieki. Trudne warunki atmosferyczne, w tym znaczne spadki temperatur, opady i wiatr mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia osób bezdomnych, w podeszłym wieku, samotnych i niepełnosprawnych. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu.

Zwracamy się z apelem do naszych mieszkańców o alarmowanie odpowiednich służb działających na terenie naszej gminy o wszelkich zagrożeniach wynikających z zimowej aury.  Zachęcamy do pomocy międzysąsiedzkiej, szczególnie w miejscowościach, do których istnieje ograniczony dostęp środków komunikacji publicznej, nic nie zastąpi bowiem zwykłej ludzkiej czujności i wrażliwości.

W przypadku uzyskania informacji o osobach potrzebujących pomocy na terenie Gminy Radków prosimy o pilny kontakt:

  • Ośrodek Pomocy Społecznej w Radkowie
    tel. 34/36-41-122 wew. 33-35 
    kom. 665-440-899

 Telefony alarmowe:

  • Policja – 997112
  • Straż Pożarna – 998
  • Pogotowie – 999